یخچال های پرده هوا - جنرال استیل البرز - شرکت یخچال سازی

یخچال فریزر صنعتی

یخچال پرده هوا چیست؟

یک یخچال با ظرفیت برای نگهداری از محصولات لبنی، میوه و سبزیجات، نوشیدنی ها، گوشت بسته بندی شده، ماهی بسته بندی شده و حتی گُل است.

یخچال پرده هوا یا Multideck Refrigerated Display Cabinet به صورت چند طبقه هستند و میتوان آنها را با انتخاب ابعاد، نوع کاربری، میزان استفاده در روز، موقعیت مکانی، رنگ، نورپردازی و مواردی از این دست سفارشی سازی کرد.

مزایای یخچال پرده هوا

استفاده از یخچال پرده هوا یک راه حل مناسب برای استفاده بهینه از فضای یک فروشگاه است که می توان آن را به صورت گوشه ای، در حاشیه ها، به صورت یخچال طرح جزیره ای یا خطوط جانبی پلانِ یک فروشگاه طراحی و اجرا کرد.

یخچال های پرده هوا که به درستی نصب شوند ، با استفاده از هیدروکربن یا مبردهای طبیعی می توانند میزان انرژی مصرفی را هنگام کار به میزان قابل توجه کاهش دهند.

برخلاف یخچال های فروشگاهی که به علت سنگین بودن وزن و سایز بزرگشان همواره دچار معضلی به نام جابجایی و حمل هستند ،یخچال های پرده هوا بسار سبک تر و متناسب تر هستند.

این یخچال ها نیازی به درب ندارند و لازم نیست مشتریان هر بار درب یخچال را باز و بسته کنند.

مکانیزم عمل این یخچال های بدون درب این گونه است که از طریق منافذ زیر طبقات، در فضای بیرونی لایه ای از هوا ایجاد می کنند و دمای داخل یخچال را  تا میزان استانداردی حفظ می کنند.

یخچال فریزر صنعتی

مقایسه با یخچال های بسته

یخچال پرده هوا در مقایسه با یخچال های بسته ، نرخ فروش بالاتری تولید می کنند زیرا دید بهتری دارند ، به راحتی به محصولات دسترسی دارند و خریدهای غیرضروری را تشویق می کنند

ضروری است که مشتریان هنگام تصمیم گیری در مورد خرید مواد غذایی احساس سرما در مقابل یخچال نکنند.

 این برای مدیران فروشگاه به معنای صرفه جویی در مصرف انرژی است ، زیرا یخچال های ساده باز انرژی بیشتری را ناشی از اختلاف دمای بالا بین منطقه نمایش محصول و هوای خارج از محیط مصرف می کنند (اختلاف تقریباً 20 درجه سانتیگراد است).

پرده هوا در جلوی یخچال از خروج هوای سرد از محل نمایش محصول جلوگیری کرده و از ورودی هوای گرم محیط محافظت می کند

با استفاده از این عملکرد،آنها می توانند صرفه جویی قابل توجهی در انرژی انجام دهند و دمای سرد و ناخوشایند را که توسط خریداران در بخش های یخچال سوپرمارکت تجربه می کنند ، از بین ببرند.

یخچال فریزر صنعتی

چگونه کار میکند؟

یک جریان هوا این پرده هوا را از طریق گذرگاه  یخچال تولید می کند که توسط اواپراتور خنک می شود و از یک خروجی هوا در سایبان کالای تخلیه می شود. 

– پرده هوای داخلی و پرده هوای خارجی ،پرده هوای خنک کننده داخلی به سمت منطقه نمایش محصول در داخل کیس هدایت می شود ، جریان هوا سرد در امتداد جلوی یخچال به پایین می رود و از طریق گذرگاه پایین به داخل حلقه هدایت می شود. 

 –پرده هوای خارجی به عنوان یک میانگیر بین پرده داخلی و هوای محیط  جلوی باز یخچال عمل می کند تا تبادل گرما به حداقل کاهش یابد و همچنین اطمینان حاصل می کند که مشتریان هنگام انتخاب کالا در مقابل یخچال سرما را احساس نمی کنند.

یخچال فریزر صنعتی

یخچال پرده هوا دارای چه نوع موتوری هستند؟

یخچال های پرده هوا در دو نوع خوابیده و ایستاده طراحی و ساخته می شوند که با توجه به ابعاد آنها و فضای فروشگاه می توانند دارای موتورخانه ی مرکزی یا پرتابل (موتور سرخود) باشند که تفاوت هایی نیز باهم دارند.

یخچال های پرده هوا با موتور سرخود

در این مدل از یخچال ها موتور در داخل یا پشت یخچال نصب می شود. به همین علت این یخچال ها در اندازه های کوچکی ساخته می شوند و فضای کمی دارند.

در این یخچال ها مصرف انرژی پایین است و جابه جایی آسانی دارند. مهم ترین عیب این محصولات کم بودن فضای درونی یخچال به علت کمپرسور و کندانسور آن ها می باشد.

یخچال روباز فروشگاهی با موتور خانه مرکزی

این یخچال ها به علت فضای زیاد برای نگهداری و شکیل بودنشان بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته است.

این یخچال ها قیمت های متنوعی دارند که به نوع کمپرسور، کندانسور و اواپرتور به کار رفته در آن ها بستگی دارد. برای انتخاب این مدل از یخچال ها نکات زیر را در نظر بگیرید :

  • قطعات به کار رفته در موتور خانه و بدنه باید از جنس مرغوبی باشد.
  • فضای موتور خانه باید شرایط مطلوبی داشته باشد .
  • دما در تمام نقاط یخچال ثابت باشد.
  • نوع قطعات و تجهیزات به کار رفته مناسب با شرایط محیط، نوع مصرف سیستم و اندازه اواپراتور باشد.

کاربری یخچال پرده هوا نیز قابل تغییر به فریزر پرده هوا می باشد که در نتیجه امکان نگهداری از محصولات منجمد برای شما فراهم می شود.

یخچال فریزر صنعتی

توصیه های مهم در انتخاب یک یخچال مناسب

یرای یک لخچال پرده هوای مناسب حتما نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

  • بررسی نوع روشنایی سیستم و عمر مفید آن ها که اکثرا از نوع SMD می باشد.
  • بررسی ابعاد یخچال که باید با توجه به فضای قابل دسترس در فروشگاه و مصرف انرژی در نظر گرفته شود.
  • بر اساس نوع تقاضا، یخچال مورد نظر دارای کاور شب برقی ریموت دار یا دستی فنری باشد.
  • بررسی شکل ظاهری مانند رنگ محصول که مطابق به چیدمان فروشگاه باشد.
  • بررسی برند قطعات مصرفی.
  • بررسی طبقات یخچال که باید با توجه به محصول نگهداری شده انتخاب شود.

در هنگام خرید یخچال های پرده هوا می توانید به این موضوع که پایه های آن از نوع ثابت است یا متحرک دقت کنید و با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

در این یخچال ها عمدتا از ترمومتر و نمایشگر دیجیتالی با قابلیت برنامه ریزی استفاده شده است. یخچال انتخابی بهتر است سازگار با محیط زیست باشد و از کمپرسور هایی که با مبرد های غیر آلاینده کار می کنند استفاده کرد.